neljapäev, 22. september 2016

Wassalemma Punakuub

Sissekanne 659 - Wassalemma Punakuub


Bitter
4,6 vol
Pruulitud nanoPruulis

Nonoh, Wassalemma pruulikoda on nüüd üsna huvitava asjaga hakkama saanud - nimelt on oma õlle nimeks pannud Punakuub. Kuid antud nimeline õlu on juba Eestis tehtud Õllenaudi poolt (vt hinnangut siit). Täitsa naljakas olukord igatahes.

Tegemist on Wassalemma pruulikoja teise õllega - esimene oli Setokene ja antud jook oli küll ebaõnnestunud. Loodame tänasest paremat.

Õlle värvus on punaka helgiga oranž ning valge vahukiht on suuremulliline ning vajus sõrmepaksuseks kiire sahinaga. Aroom on marjaselt hapukas, heinamõrkjas ja tolmune ning pärmine.

Maitse on väga kodupruulilik ja lihtsate vigadega. Esmane hapukas ja marjane mekk asendub vahutava karamellise ning pärmise maitsega. Järelmekk on saunavihane ning värskendav (aniisine?), kuid samas see tolmune heinamõrkjus on vängelt raske.

Tegemist on väga lihtsa joogiga ning kogu maitset domineerib pärmine mekk - ja seetõttu ei ole nauditav. Wassalemma järgnevaid õllesid nüüd vist enam ei hakka proovimagi - liiga palju uusi ja huvitavaid õllesid lihtsalt peale tulemas. Ning jah, üsna ebaviisakas sama nimega õlu pruulida meie väikeses konnatiigis!

Hinnang 5